Noclegi,Kwatery okolice Krakowa, Wieliczki, tanie pokoje, mieszkania, kawalerki, Kraków i okolice

Kopalnia Soli w Wieliczce Zaprasza!

5 07 2011

„Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Jej oryginalne wyrobiska (chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby, szybiki) o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości 327 m ilustrują wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych”.

Tak brzmi fragment uzasadnienia wpisu Kopalni Soli „Wieliczka” w dniu 8 września 1978 na I Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO wśród pierwszych 12 obiektów z całego świata. Istotnie bowiem historia Wieliczki, sięgająca czasów średniowiecza, stanowi zwierciadło rozwoju technik górniczych, kształtowania się organizacji pracy i zarządzania, powstawania uregulowań prawnych w przemyśle.

Turyści indywidualni to osoby wykupujące zwiedzanie kopalni i decydujące się na oczekiwanie na przydział przewodnika lub na tzw. turę w języku obcym. Przydział przewodnika polskojęzycznego następuje w momencie zebrania się 35 osób, jednak nie później, niż po 1 godzinie od chwili wykupienia zwiedzania.

JĘZYK POLSKI JĘZYK OBCY
ZWIEDZANIE
KOPALNI
NORMALNE 49 PLN/ 1 os. 68 PLN/ 1 os.
ULGOWE 35 PLN/ 1os. 54 PLN/ 1 os.
RODZINNE 133 PLN/ 4 os. 190 PLN/ 4 os.

W cenę indywidualnego zwiedzania kopalni wliczona jest opłata za usługę przewodnicką.

Turyści indywidualni (polskojęzyczni i obcokrajowcy) nie rezerwują zwiedzania.

Ulgowe zwiedzanie kopalni przysługuje dzieciom powyżej 4-go roku życia, młodzieży szkolnej i studentom do 25-go roku życia po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej, emerytom i rencistom po okazaniu ważnej legitymacji wydanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Rodzinne zwiedzanie kopalni przysługuje rodzinie złożonej z 2 osób dorosłych i 2 dzieci w wieku 4-17 lat.

Bezpłatne zwiedzanie kopalni przysługuje dzieciom do 4-go roku życia.

Zapraszamy do wynajmu naszych noclegów w okolicy Krakowa i Wieliczki , tanie i komfortowe mieszkania oraz pokoje!

5 km od Wieliczki i 12 km od Krakowa!

 

Serdecznie zapraszamy


Opcje

Info